Coevorden/Sleen – Van maandag 4 oktober tot en met vrijdag 9 oktober staat in de gemeente Coevorden de Week van de Veiligheid centraal. In deze week is er extra aandacht voor allerlei veiligheidsthema’s. Ook in de gemeente Coevorden worden activiteiten gehouden waarbij inwoners informatie kunnen krijgen, vragen kunnen stellen en met professionals in gesprek kunnen gaan.
De politiecijfers over 2025 laten zien dat ondernemers en medewerkers steeds vaker worden geconfronteerd met scheldpartijen, intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld. Dat raakt niet alleen de slachtoffers zelf, maar ook collega’s, klanten en het gevoel van veiligheid in de samenleving. Ook is er in deze landelijke week aandacht voor digitale veiligheid en veiligheid op de werkvloer.
Femicidebus
De Femicidebus komt maandag 5 oktober naar de Markt in Coevorden. Iedereen is tussen 11.00 en 16.30 uur welkom om binnen te lopen. In de bus kunnen bezoekers een korte film bekijken, vragen stellen en in gesprek gaan met professionals. Een bezoek hoeft niet voort te komen uit een persoonlijke ervaring met huiselijk geweld. Ook wie geen concrete vraag heeft en meer wil weten over het onderwerp is welkom.
Digitale veiligheid
Op dinsdag 6 oktober van 9.30 tot 11.30 uur is er een Oefenplein in de bibliotheek in Sleen. Online bankieren, een berichtje van de (klein)kinderen of iets bestellen op internet. We doen steeds meer online. Maar hoe weet je of een website betrouwbaar is? En wat doe je als je een vreemd bericht of een verdachte e-mail krijgt? Tijdens het Oefenplein Veilig online kun je op een eenvoudige manier oefenen met veilig internetten. Je leert bijvoorbeeld hoe je een veilige website herkent, hoe je een sterk wachtwoord maakt, hoe je veilig online betaalt en hoe je verdachte berichten en e-mails herkent. Wie een vraag heeft over de telefoon, tablet op computer: neem die mee, er zijn vrijwilligers aanwezig die kunnen helpen. Aanmelden is niet nodig, je kunt zo binnenlopen.
Ook op donderdag 8 oktober staat digitale veiligheid centraal. Van 14.00 tot 16.00 uur is er in de bibliotheek in Coevorden een inloopspreekuur over digitale veiligheid. Phishing, fraude, nepwebsites en verdachte e-mails of WhatsApp-berichten zijn voorbeelden van manieren waarop online-oplichters mensen proberen te misleiden. Gelukkig kunnen inwoners zelf veel doen om hun gegevens en geld te beschermen.
Tijdens de inloopbijeenkomst is er gelegenheid om vragen te stellen over onder meer phishing, wachtwoorden, privacy, veilig internetbankieren, verdachte berichten, identiteitsfraude en AI (de afkorting voor Artificial Intelligence oftewel kunstmatige intelligentie).
Convenant
De Week van de Veiligheid wordt op vrijdag 9 oktober om 16.00 uur afgesloten met de ondertekening van het Convenant Veilig Uitgaan 2026-2029. De gemeente, horeca, politie en andere partners spreken hierin af om samen te werken aan een veilige en prettige horecaomgeving. De samenwerking richt zich onder meer op het sneller signaleren van het probleem, het maken van duidelijke afspraken en extra aandacht voor grensoverschrijdend gedrag. Door gezamenlijk op te trekken willen de betrokken partijen ervoor zorgen dat iedereen prettig én veilig kan uitgaan in Coevorden.


