Markelo/Coevorden – Raptim verloor zondagmiddag niet omdat Markelo zo goed voetbalde, maar het was zelf te slordig en leek pas in de tweede helft te beseffen dat deze wedstrijd gewonnen moest worden om met een goed gevoel naar de Ganzenmarkt te kunnen gaan.
Markelo miste een aantal sterke spelers en moest het tot nu toe dit seizoen vooral hebben van hard werken. En dat deden ze vooral de eerste helft en beter dan Raptim. Zonder echt gevaarlijk te kunnen worden, kon Markelo door slordigheden in de Raptim-defensie twee keer scoren en Raptim schiep geen echt gevaarlijke kansen. Al in de 8e minuut strafte Mickey Slotman misverstanden en slordigheden in de verdediging van Raptim af en ook in de 80e minuut lag onzorgvuldigheid aan de basis van de 0-2. Rob Maneschijn kon van dichtbij de 0-2 binnenschieten en hij bezorgde Raptim hiermee de genadeklap.
In de eerste helft speelde Raptim heel slordig en het miste ook de felheid in de duels. Markelo won bijna alle tweede ballen en Raptim kon aanvallend geen vuist maken. Ook Markelo had niet veel kansen, al kwam Raptim in de 34e minuut nog goed weg toen een lange bal vanuit de Markelo-defensie niet goed werd ingeschat bij Raptim en een boogbal van Lucas Schut over doelman Marc Koert net over de lat ging.
In de tweede helft was Raptim de bovenliggende partij en moest Markelo zich vooral beperken tot verdedigen. Gebrek aan echte daadkracht zorgde ervoor dat Raptim niet tot scoren kwam. Het speelde wel fanatieker en ook wat minder slordig dan in de eerste helft. Er waren wat kansen te noteren voor Yorin Habing en Thijmen Kootstra, maar deze inzetten werden een prooi voor Markelo-doelman Jordy Mooijman. Raptim bleef het wel proberen en bleef zonder echt goed te spelen wel beter, maar echt gevaarlijk kon het niet worden.
In de 60e minuut bracht Raptim-trainer Marcel Valk met Sem Jansen zijn eerste verse kracht in het veld. Raptim kreeg wat meer vat op het spel, maar de oude voetbalwet bleek weer van kracht. Als je zelf niet scoort, zal de tegenstander dat doen en dat gebeurde uiteindelijk dus ook. Daar konden de ingebrachte jongelingen Finn Sipma, Benjamin van Manen, Kasper Stroeve en Jorrit ter Veen geen verandering meer in brengen
De Coevordenaren hebben volgende week wat recht te zetten. Dan speelt Raptim thuis tegen SP Lochem. De wedstrijd op Klinkenvlier begint om 14.00 uur.
Verslag: Bert Ambergen. Foto’s: Patrick de Groot.






