Coevorden – Ook vanavond was het onrustig in de wijk Tuindorp. Ditmaal was een stapel hout in brand gestoken op een grasveldje aan het begin van de wijk. Sinds zondagavond gingen op straat twee aanhangers en een auto met aanhanger in vlammen op.

Sinds woensdagavond geldt een noodverordening. De brandweer en de ME blusten het vuur en de diverse auto’s van politie en brandweer verspreidden zich in de wijk. Bij binnenkomst in de wijk maakte de politie duidelijk dat maatregelen zouden worden getroffen bij overtredingen zoals die in de noodverordening staan (zie het artikel onder de foto’s).

Aan de overkant bij de kruising met de verkeerslichten stond een grote groep jongeren. Een aantal van hen waagde zich in de wijk, maar bij het zien van een politieauto maakten de jongeren zich snel uit de voeten.

De noodverordening is van kracht tot in ieder geval 10 juli om de openbare orde en veiligheid te waarborgen.  Door de noodverordening zijn het toezicht en het veiligheidsniveau verhoogd. Daardoor kan eerder worden ingegrepen bij ongeregeldheden.

Op 20 juni zijn camera’s in de wijk geplaatst, omdat opruiende taal werd geuit. Daarna werden reeds ruiten ingegooid, camera’s afgeplakt, borden geplaatst, er is vuurwerk afgestoken en de politie is bekogeld met eieren.

Een groep protesteert tegen de komst van een groep van veertien minderjarige vrouwelijke statushouders. Zij vrezen dat er in de toekomst ook jongens gehuisvest gaan worden.

Zie ook:

Preventieve noodverordening voor Tuindorp van kracht