Regio – De leden van Ladies’ Circle 85 Suydevelt startten begin juli in Noord-Sleen met een bijzonder project. In een periode van zeventien weken, gelijk aan het aantal leden, leggen zij het Cultuurpad ‘Van De Kiel tot Steenwijksmoer’ van ruim 200 kilometer af. Met dit project zamelen de dames geld in voor het Jeugdfonds Sport & Cultuur Drenthe.

Via dit fonds kunnen kinderen en jongeren meedoen aan activiteiten op het gebied van sport en cultuur als daar thuis geen geld voor is. De dames laten zich sponsoren om geld te vergaren.

Ladies’ Circle is een serviceclub voor ondernemende vrouwen tot 45 jaar, die wereldwijd met meer dan 12.500 leden actief is in 42 landen. De leden steken de handen uit de mouwen om geld voor goede doelen bijeen te brengen.

Meelopen kan

Elk lid zorgt voor de organisatie van een etappe. Het Cultuurpad telt 23 routes, maar speciaal voor deze activiteit zijn kortere routes samengevoegd tot zeventien etappes. Er zitten al heel wat wandelingen op, maar er volgen er ook nog vele. Er volgen nog diverse routes, waarvoor je je kunt aanmelden via de website www.lc85cultuurpadcoevorden.nl waarop alle mogelijke informatie over de etappes staat.

Sterrenhemel

Afgelopen donderdag was lady Martine Koops aan zet, die had gezorgd voor een wandeling het het teken van de sterrenhemel. Het was een heldere avond en er waren diverse malen vallende sterren te zien. De start was bij de Poort van Drenthe in Coevorden, waarna het gezelschap, bestaande uit de dames en gastlopers -onder wie ook heren- op pad ging. Via de Scheerseweg zetten zij koers naar Het Klooster. Langs de grens van Drenthe en Overijssel kwamen zij uiteindelijk uit bij Nieuwe Krim om vanaf daar naar Steenwijksmoer te lopen. Onderweg was alle gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en bij te praten.

Interessant

De gids was Tammo Jan Dijkema van CAMRAS (telescoop Dwingeloo), die vol enthousiasme interessante wetenswaardigheden deelde. Daardoor duurde de wandeling wat langer dan verwacht. Maar het was zeker de moeite waard, zo verzekerden de deelnemers.

In Steenwijksmoer was een rustpunt ingericht waar de wandelaars konden genieten van een drankje, een ijsje en marshmallows om zich voor te bereiden op het tweede deel van de wandeltocht. Onderweg en op de rustplaats waren heel wat vallende sterren te zien.

De pas erin

Bij de start van het tweede deel was het inmiddels goed donker en het gezelschap ging weer op pad door Steenwijksmoer. In het dorp hield Tammo Dijkema nog een stop om er vervolgens goed de pas in te zetten. Via de Kerkweg en het fietspad naar Dalerpeel (het Meester Scholtenpad) liepen de deelnemers naar het eindpunt in hartje Dalerpeel. Auto’s stonden klaar voor het vervoer terug en voldaan keerde iedereen tegen middernacht tevreden huiswaarts na een wandeling van ruim 10 kilometer.

Routes die nog volgen

Juist vandaag, zondag 16 augustus, worden zelfs twee etappes afgelegd: van Dalerpeel naar Nieuwlande en van Nieuwlande naar Zwinderen, tezamen 15 kilometer.

Er komen nog bijzondere etappes aan, zoals de route Geesbrug-Meppen die hardlopend wordt afgelegd, een korte wildplukwandeling en een vogelspotwandeling. Het einddoel is waar de routes begonnen: eind oktober in Noord-Sleen.

Na iedere wandeling komt een (foto)verslag op de website.

Het Cultuurpad is samengesteld door inwoners van de gemeente in het kader van het feit dat Coevorden Culturele Gemeente van Drenthe was in 2021-2022. Van de route is een fraai boekwerkje te koop bij de kantoren van Tourist Info in de gemeente en bij de ReadShop in Coevorden. De routes variëren in lengte van 7,1 tot 18,4 kilometer. Wie meer wil weten over het Cultuurpad kan op deze link klikken.