In de Oktober Kindermaand mogen kinderen in de basisschoolleeftijd gratis naar musea, theater en andere culturele instellingen. Het project stimuleert de kinderen om samen met hun ouders culturele organisaties in Drenthe te bezoeken en daar deel te nemen aan allerlei creatieve activiteiten. Deze maand wordt georganiseerd door Stichting Kunst & Cultuur.
In de gemeente Coevorden zijn deze maand nog de volgende activiteiten:
Openluchtmuseum Ellert & Brammert, Tramstraat 73, Schoonoord, miniprints maken, zondag 19 en 26 oktober, 10.00-16.00 uur, voor kinderen van 4 t/m 12 jaar, deelname voor ouders 9 euro, reserveren niet nodig.
Ezelknipoog, Mepperstraat 26, Meppen, wandeling met een knipoog voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar, op stap met ezels door Meppen, zaterdag 25 oktober, 1400-15.30 uur. Voorwaarden: minimaal één ouder loopt mee, de ouders zijn verantwoordelijk voor de kinderen, kinderen onder de 12 jaar mogen niet alleen met een ezel lopen, Margot Grobbe van Ezelknipoog is verantwoordelijk voor de dieren. Als het te slecht weer is, wordt de wandeling afgelast. Wie zich heeft aangemeld krijgt uiterlijk een uur voor de start van de wandeling bericht per e-mail. Reserveren kan via margot.grobbe@kpnmail.nl.
Potje Veerkracht, Mepperstraat 26, Meppen, techniek aan de keukentafel, graveren, solderen en kleien, zaterdag 25 oktober, voor kinderen van 4-12 jaar, deelname volwassenen 3 euro, reserveren: margot.grobbe@kpnmail.nl
Museummolen Jan Pol, Molenwijk 8, spelletjes in en rond de molen en koekjes bakken, zondag 19 oktober, 13.30-16.30 uur, voor kinderen van 4-12 jaar, reserveren is niet nodig, kosten volwassenen 3 euro.
Coevorder Kunstenaarscollectief, MFC Ravelijn Verbindt, Linthorst Homanlaan 1 (eerste etage), Aboriginal Art, schilderen als de Aboriginals, een nomadisch volk in Australië, zaterdag 25 oktober, 14.00-16.00 uur, voor leeftijdsgroepen 7-9 en 10-12 jaar, deelname volwassenen 7,50 euro, reserveren kan via 06-43488567 of jeanet.regeling@gmail.com.
Theater Hofpoort, Kasteel 1, Coevorden, Duo Pip & Zip met de voorstelling ‘Kierewiet’ op woensdag 22 oktober, een avontuur vol spannende dingen en grapjes. Om 13.30 uur starten de activiteiten in Het Cultuurhuis met leuke activiteiten en limonade met lekkers, de voorstelling begint om 15.00 uur, woensdag 22 oktober 13.30-16.00 uur, voor kinderen van 4-6 jaar, voor volwassenen gelden entreekosten van 7,50 euro. Reserveren kan via deze link op de website van Theater Hofpoort.


