Coevorden – Reuring in de Veste ging zondag om 12.00 uur met een kanonschot van start dankzij de Schutterij van Koeverden. De opening werd verricht door de in stijl verklede burgemeester Renze Bergsma. Aanwezig waren ook Miss Ganzenhoedster Jet Schepers, Mister Ganzenhoeder Daan Scholte en Mini-Miss Ganzenhoedster Jet Keuken. Daarna werd Reuring in de Veste voortgezet in het centrum. Er waren veel mensen op de been, het evenement is een schot in de roos.
Er liepen vele historische figuren rond in Coevorden die tezamen het verhaal van Coevorden vertellen. Onder hen waren bijvoorbeeld de drie podagristen: Alexander Lodewijk Lesturgeon, Dubbeld Hemsing van der Scheer en Harm Boom en in de stadsomroeper was wethouder Joop Slomp te herkennen. Er was een kerstmarkt en gezorgd was voor oude ambachten, straattheater en muziek. Een arrenslee reed door het centrum en de kas van ‘Rouwen en Vieren Coevorden’ werd goed bezocht. Bovendien was het koopzondag.
In Stedelijk Museum Coevorden en het Kasteel namen stadsgidsen de bezoekers mee terug in de tijd.
IJzerkoekenoproer
Het ijzerkoekenoproer begon om twee uur vanaf het grasveld bij het kasteel. Dit oproer gaat over de volksopstand naar aanleiding van het verbod op de rondgang met ijzerkoeken in december 1770. Na de inleiding trok de stoet via de George Vancouverbrug naar het Arsenaal en ging verder via de Markt, de Bentheimerstraat en Tuinstraat naar de Stadskerk met de ontknoping bij het voormalige gemeentehuis aan de Kerkstraat. Theatermaker Marion Maters had zich verzekerd van de medewerking van vele historische figuren.
Compliment
‘Reuring in de Veste’ is georganiseerd door een commissie, bijgestaan door vele vrijwilligers. Hun inzet is groot en zij verdienen dan ook een compliment.
Het weer was buitengewoon goed op deze kortste dag, 21 december. Daardoor waren de terrassen goed bezet. Meer foto’s komen ongetwijfeld op de Facebookpagina en Instagram.































































