Coevorden – Vandaag, donderdag 6 maart is er een inloopavond over de voorgenomen woningbouw aan de Looweg. Tussen 19.00 en 20.30 uur zijn belangstellenden welkom in de raadzaal in het gemeentehuis.

Rabo SmartBuilds, bouwer Daiwa House Modular Europe en de gemeente :Coevorden onderzoeken de mogelijkheid om tijdelijke huurwoningen te realiseren aan de Looweg op de locatie waar eerder de Aldi was gevestigd. Adviseurs van de initiatiefnemers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. In de zaal zijn allerlei stands waar het ontwerp is te zien.

Rabo Smartbuilds wil ongeveer 38 flexwoningen in het zogenoemde middenhuursegment bouwen. Het gaat om woningen met één of twee slaapkamers met een oppervlakte van 50 tot 70 m². De huurprijzen in het middensegment zijn van 879 tot 1159 euro voor deze woningen. In tegenstelling tot de reguliere termijn voor flexwoningen van vijftien jaar gaat het hier om 35 jaar.

Zorgen omwonenden

Bewoners van de Looweg, David Krammerstraat en Ballastweg hebben zorgen geuit over de plannen. Een brief aan de gemeente is ondertekend namens zo’n vijftig huishoudens.

Tijdens een eerder gehouden informatiebijeenkomst werden vier plannen gepresenteerd: met 57 woningen met 11 parkeerplaatsen, 47 woningen met 27 parkeerplaatsen, 58 woningen met 11 parkeerplaatsen en 38 flexwoningen met 38 parkeerplaatsen.

De bewoners zijn er niet tegen dat er wat gebeurt qua woningbouw, maar wel de manier waarop. Het gaat met name om de bouwhoogte. Ook het verkeer en het parkeren baart hen zorgen. Het aantal parkeerplaatsen is gering. Toekomstige bewoners zouden langs de Looweg, op het terrein van de Jumbo of bij de begraafplaats moeten parkeren.

Wie vragen heeft, kan mailen naar wonen@coevorden.nl. Om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen kunnen belangstellenden zich via deze link aanmelden voor de nieuwsbrief.

Foto: Er zijn zorgen bij de omwonenden.

Zie ook:

Plannen voor flexwoningen aan Looweg

Bewoners Looweg e.o. uiten bezwaren tegen plannen flexwoningen